Op 13 mei 2024 verzorgde professor Tine De Moor de Rotterdamlezing, het jaarlijkse cadeau van de Erasmus Universiteit aan de stad. Ze neemt je mee in de wereld van burgercollectieven aan de hand van Rotterdamse voorbeelden.
.png)
Lees het essay
Hieronder vind je ook de opname van de lezing en de aftermovie van het evenement. Als je die niet direct ziet, is het nodig om nog even je cookie-instellingen te wijzigen.
Moeten we meer aandacht geven aan de alternatieve oplossingen die burgercollectieven bieden? Welke waarden worden daarmee naar voren geschoven? Wat kunnen wetenschappers meer of beter doen? Tine De Moor, hoogleraar Sociale ondernemingen en Instituties voor Collectieve Actie aan Rotterdam School of Management, Erasmus University, geeft een kijkje in de lessen die we uit de historie van burgercollectieven kunnen leren én wat de waarde ervan is. 'Burgercollectieven bieden de leden grip op hun leven. Dat komt doordat men meer controle over de leefomgeving en eigenaarschap over besluitvorming ervaart. Het is bekend dat een gevoel van grip maatschappelijk onbehagen verkleint.'